מלומדים

להצליח בפסיכומטרי: איך בוחרים את מכון הפסיכומטרי הנכון?

מי מכם המתכנן לימודים גבוהים באחת הפקולטות המבוקשות מכיר את המרוץ אחר ציוני בגרות ופסיכומטרי. כאשר מדובר בציוני הבגרות, הרי שאלו מורכבים מסך של הרבה בחינות הפרושות לאורך שנים של לימוד. בשביל להצליח בבגרות נדרשת השקעה רבה אבל המגמה של הציון די ברורה לנו לאורך הדרך. בבחינה הפסיכומטרית, כל הציון מוכרע על סמך פעם אחת. זה ההבדל הגדול. לכן ההכנה לאותה בחינה יחידה היא מאד אינטנסיבית. בשביל להצליח בבחינה ולקבל ציון תחרותי, יעזור מאוד אם תיגשו לאחד הקורסים הרבים המוצעים כיום. הבעיה היחידה היא כיצד לבחור באותו הקורס. בשביל זה חיברנו את המאמר הבא.

בחירת קורס פסיכומטרי – המרכיב האנושי

בקורס הפסיכומטרי אתם תלמדו משני סוגים של משתתפים: מהמדריך או המדריכים ומהתלמידים. קשה לבחור מראש את המדריך הנכון אבל יש כמה דברים שכן תוכלו לעשות. תוכלו לשאול תלמידים לשעבר שלו איך הוא היה, איך העביר את החומר והאם הם ממליצים עליו. כמו כן תוכלו ללכת ולדבר איתו ולנסות להתרשם. אולי אפילו תוכלו להציץ ולשבת מעט באחד השיעורים. מדריך טוב הוא לא רק כזה שהשיג ציון טוב בעצמו, אלא זה שיודע להסביר ולהבהיר את החומר.

מרכיב נוסף הוא החומר האנושי של התלמידים עצמם. נסו לברר מה הרמה של התלמידים שמגיעים לקורס. תלמידים חזקים יכולים 'למשוך' אתכם למעלה. כמו כן, במקרים רבים אתם תפגשו לתרגול עם תלמידים מהקורס ותוכלו ללמוד האחד מהשני.

נתוני הקורס

כאן מדובר ראשית על כמות התלמידים בכיתה, על משך השיעורים ועל החלוקה שלהם להפסקות. קורסים עמוסים בתלמידים יהיו פחות אפקטיביים כי יהיה לכם פחות זמן לשאלות והתייחסות אישית. כיתה של מעל ל15 תלמידים כבר נחשבת לצפופה כאשר מעל 20 או 25 תלמידים זה מצב פחות אידיאלי (עם זאת אפשרי, אך לא מתאים לכולם).

מיקום הקורס יכול להיות משמעותי. נסו להימנע מקורס אשר דורש נסיעה ארוכה. זה יאפשר לכם ניצול יותר טוב של הזמן שלכם.

לבסוף, נזכיר מחיר. זהו לא הדבר הראשון שהיינו מסתכלים עליו בקורס אבל חשוב להזכיר שיש קורסים אשר גובים ללא הצדקה. אל תתפתו לחשוב שמחיר גבוה בהכרח מצביע על איכות.

הישגים

נסו להבין מה היו ההישגים של תלמידים בעבר. תלמידים רבים עורכים את הבחינה פעמיים או יותר ויוכלו להעיד על שיפור שלהם עצמם בעקבות קורס זה או אחר כמו גם שיפור של עמיתיהם לקורס. קורס עם חומר לימוד קל מידי הוא כזה שאינו מכוון להישגים גבוהים. נסו להיכנס לכיתה עם כאלו המנסים להתקבל לפקולטות הקשות והמבוקשות ביותר שיש. זה יבטיח לכם שהקורס יכוון גבוה, האווירה תהיה רצינית וגם אתם תמצו את מלוא הפוטנציאל שלכם.

לבסוף, נזכיר אלמנט נוסף על הלימוד עצמו והוא הנושא של ההדרכה והייעוץ שמעבר. מדריך טוב יהיה זה אשר יכין אתכם לא רק מבחינה אקדמית לימודית, אלא מבחינה פסיכולוגית. בהצלחה!

פוסטים אחרונים
Scroll to Top