מלומדים

בדקו את התאמתכם למלגת קרן קציר

לימודים אקדמאים הם מפתח חשוב בהתקדמות אישית, רכישת השכלה ומעמד כמו גם מקצוע ואמצעים כלכליים. הבעיה היא שלימודים גבוהים אינם נגישים לרבים בשל סיבות שונות. ברוב המקרים, מדובר על מצוקה כלכלית אליה גדלו אותם אנשים. בשביל לעזור באותם מקרים ממש, קמה קרן קציר המעמידה מלגות שונות. על אותן מלגות, התנאים לקבלה והסכומים אותן הן מעניקות קראו כאן.

מלגת קציר – מהי ולמי היא מיועדת?

הקרן הוקמה על ידי קרן ראש"י הקיימת כבר מ1984. זוהי קרן ששמה לה למטרה להביא שינוי בחברה, לחזק אוכלוסיות שונות ולהעצימן תוך עזרה שתעמיד אותן על הרגליים ותעניק להם עצמאות. קרן ראש"י זיהתה את המצוקה של רבים להשתלב בלימודים באוניברסיטה וההשפעות שיש לחסך זה על המשך חייהם. מלגת קרן קציר הוקמה בדיוק בשביל לפתור את אותן מצוקות. הרעיון הוא להעניק כלים שיזניקו את המועמדים במעלה הסולם החברתי. הדגש הוא על עזרה בלימודים אשר יעצימו ויאפשרו המשך חיים פוריים וכניסה למעגל העבודה.

במסגרת קרן קציר קיימות שתי מלגות שונות:

  • מלגת 'משכילה' – זו מיועדת לאימהות יחידניות הנמצאות בפריפריה או במצוקה כלכלית. תנאיי הקבלה של המלגה הן: אימהות חד הוריות או מסורבות גט עד גיל 42; לחילופין, אימהות עד גיל 18; משתכרות שכר לנפש במשפחה הגרעינית שהוא נמוך משכר מינימום.
  • מלגת 'רקיע' – זוהי מלגה לצעירים החיים במצב של עוני או מצוקה כלכלית וסיכון. המלגה מיועדת לצעירים מגיל 18 ועד 26 אשר נמצאים בלימודי תואר ראשון והם נמצאים במצוקה כלכלית. אל התוכנית צריך לקבל הפניה מעובד סוציאלי בתוכניות יתד או במחלקה לשירותים חברתיים.

מה כוללת מלגת קרן קציר?

המלגה כוללת עזרה לא רק בשכר הלימוד, אלא גם במגורים ובכלכלה – הוצאות מחיה שונות. המלגה תימשך עד סיום התואר האקדמי במוסד השכלה גבוהה מוכר. נוסף לסיוע הכלכלי, ולא פחות חשוב ממנו, יקבלו חניכי המלגה גם ליווי וייעוץ. לעיתים קרובות, ייעוץ והכוונה יכול להיות מאד משמעותי במיוחד למי שאין מסביבו דמויות לחיקוי אשר עברו את המסלול האקדמי. היועצים של הקרן יוכלו לעזור בהתלבטויות השונות באשר לכיוון האקדמי כמו גם לעזור בשעת משבר אשר מגיעה מידי פעם בלימודים אקדמיים תובעניים.

לעיתים יינתנו לחניכים אפילו תוכניות העשרה שונות וגם עזרה בחומרי לימוד או כל אמצעי אחר הנחוץ להשלמת הלימודים. בכך, מבטיחה הקרן אחוזי הצלחה גבוהים מאד יחסית למקבלי המלגה.

למלגה שותפים משרדי הממשלה השונים כמו גם המוסדות האקדמאיים. אלו האחרונים יוכלו לעזור מצידם בפתרון בעיות אשר עולות על הפרק.

ניסיון השנים מראה שבוגרי הקרן אשר סיימו בהצלחה את הלימודים האקדמיים הצליחו לשבור את מעגל העוני אשר בפניו עמדו. רבים מהם השתלבו בתפקידים שונים במגזר הציבורי והעסקי ואחדים אף נשארו באקדמיה והתפתחו בה לתארים מתקדמים במחקר והוראה.

אם אתם נכללים בקבוצה אשר יכולה לקבל עזרה מהמלגה, או אם אתם מכירים מישהו או מישהי במצב הזה, טוב תעשו אם תמשיכו להתעדכן באשר למלגה ולבדוק את התאמתכם לתוכנית.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top