מלומדים

קורס קופירייטינג: כל מה שצריך לדעת כדי ללמוד תחום נחשק ומבוקש!

המאמר הבא מיועד לכל מי שמחפש קריירה הנסובה סביב השפה, המילים והשנינות. אם אתם חושבים על כל משפט שאתם מנסחים, אם יש לכם כישרון לספר דברים באופן מעניין, אם אתם רגישים לניואנסים של שפה – כנראה שתמצא את עצמכם בעולם הקופירייטינג. בואו נבין על מה מדובר.

מה לומדים בקורס קופירייטינג?

למעשה, אנחנו לומדים את כל מיומנויות השפה עם דגש על התאמה לעולם השיווק והפרסום. הקורס משלב:

  • כללי דקדוק וכתיבה נכונה – לפני שאנחנו ניגשים לעשות כל מיני משחקי מילים וטעויות מכוונות, חשוב שניישר קו לגבי מהי שפה תקנית, מהן טעויות לשוניות מקובלות ואפילו מה כל טעות אומרת על מי שמשתמש בה.
  • כתיבה יצירתית – יש הרבה דרכים לבטא רעיון. כל דרך מדגישה משהו אחר, מעוררת רגשות שונים או אפילו מעלימה פרטים שונים. פיתוח היצירתיות שלכם היא אבן יסוד בלימודי הקופירייטינג שלכם.
  • שיווק – קופירייטינג הוא מקצוע אשר בסופו של דבר בה לשרת לקוח בקמפיין שיווק. קופירייטר טוב הוא כזה אשר מבין על בוריו את כל שלבי השיווק ועקרונותיו. הלימודים יעלו מושגים כגון 'משפך מכירה' או 'סקר שוק' בין רבים אחרים.
  • גרפיקה – למרות שזו איננה ליבת המקצוע, חשוב להכיר מושגים שונים באסתטיקה, גרפיקה ועיצוב. העבודה של קופירייטר היא צמודה עקב בצד אגודל עם התהליך העיצובי של הקמפיין. לעיתים, התוכן זקוק לעיצוב אשר יבאר אותו והם למעשה חלק משלים זה של זה.
  • פסיכולוגיה – בשביל לשכנע אנשים במילים שאתם כותבים, אתם צריכים ידע בסיסי בהתנהגויות שונות ותגובות של אנשים. המטרה היא להבין טוב יותר דברים כגון התנהגות צרכנים ואפילו לדעת לקרוא סקרי שוק ומחקרים שונים.

מדברים על תעסוקה: איפה אפשר לעבוד לאחר הלימודים?

בוגר קורס קופירייטינג יוכל לעבוד במגוון תפקידים:

  • מנהל קריאייטיב במשרד פרסום – זה תפקיד אשר אחראי לכל המלל בקמפיינים שונים. זוהי עבודה מאתגרת מכיוון שהצלחה או כישלון יכולים להיות תלויים במילה אחת אפילו.
  • מנהל רשתות חברתיות – כאן תידרשו לא רק לייצר תכנים של קמפיין, אלא ליצור תגובות על פניות שונות, בין אם באופן ישיר או דרך תכנון מענים אוטומטים חכמים (בוטים).
  • אנשי תוכן בחברה – עסקים גדולים מעסיקים אנשי תוכן למגוון תפקידים: החל מקמפיינים אשר מנוסחים 'אין – האוס' ועד ניסוח של חוברות, מצגות, סרטים, תוכנות פנימיות לצורכי השמה, הדרכה או אפילו בידור לעובדי החברה.
  • עבודה עצמאית – תוכלו להיות פרילאנסרים בתחום ולספק את שירותיכם לעסקים שונים.

קיימים מגוון קורסים של קופירייטינג בשוק. נציין את הקורס המומלץ במכללת תלתן למשל בה ניתן ללמוד גם תקשורת חזותית. קורס נוסף בנושא מתקיים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. אלו לימודים אשר דורשים הרבה משמעת עצמית אך הם מתגמלים ואיכותיים. לבסוף, נזכיר את 'הבצפר' – בית הספר של חברות הפרסום והדיגיטל אשר מכשיר קופירייטרים בקורס אשר משלב עבודה על קמפיינים אמיתיים.

בהצלחה!

פוסטים אחרונים
Scroll to Top