מלומדים

לימודים והתמחות בתחום ACT: המדריך המלא

תרפיית קבלה ומחויבות הפכה בשנים האחרונות לאחד מדרכי הטיפול האפקטיביים ביותר בעבור סובלים מחרדה ודיכאון, וזאת בשל טכניקות המבוססות על פילוסופיית חיים של קבלה. מעוניינים לפתח את עצמכם ולתרום לאחר? כל הפרטים על לימודי התחום, בסקירה הבאה.

תרפיית קבלה ומחויבות: שינוי סגנון החיים ויצירת שינוי אמיתי

תרפיית קבלה ומחויבות (Acceptance and Commitment Therapy) נחשבת לדרך טיפול אפקטיבית שזוכה להתעניינות רבה, ולא בכדי. מדובר בטיפול אשר בבסיסו עומדת ההנחה כי נדרש לסגל גמישות פסיכולוגית תוך שימת דגש על נוכחות בהווה, מתוך מטרה להתגבר על חרדות, דיכאונות וכן תחושות קשות שעולות כחלק מהחוויה האנושית. למעשה, מדובר בשיטת טיפול שבמסגרתה אתם כמטפלים מוסמכים יכולים לעבוד ביחד עם המטופל על שינוי דפוסי המחשבה, קבלה של התחושות והמחשבות לטובת הכלה וקבלה אשר בסופו של דבר יובילו ליצירת ערך ובסופו של דבר ליצירה של שלוות נפש, גם בתקופות סוערות. אם נפש האדם מעניינת אתכם ואתם שוקלים לגבי תוכנית טיפול שבמסגרתה תוכלו לתרום לאחר, אין ספק כי הגישה של תרפיית קבלה ומחויבות יכולה לסייע לכם לטובת מתן כלים לטופלים המבוססים על שיטת טיפול קוגניטיבית-התנהגותית.

הכשרה לטובת עיסוק בתחום

חשוב לדעת כי על פי ד"ר רן אלמוג, פסיכולוג קליני מומחה המתמחה בתחום טיפול ACT תוך שימת דגש על קבלה של מכלול החוויות האישיות של האדם שיטת הלימוד של תרפיית קבלה ומחויבות מתבצעת באמצעות תרגול אישי המתבצע מתוך מטרה להתעמק בהליך החוויתי של הטיפול, ובהתאם לכך קבלת כלים אשר דרכם ניתן יהיה לשנות את דפוסי המחשבה וההתנהגות של המטופלים לכדי קבלה והשלמה. מדובר בלימודים מרתקים המשלבים גם היבט פרטני והן היבט קבוצתי, כאשר במסגרת הקורס לומדים את הבסיס של התאוריה לצד תאוריות נוספות שנועדו ליצור קשר עמוק ומלא עם ההווה. התפיסה של קבלת החוויות והרגשות בזמן הווה היא המפתח בסופו של דבר לסייע למטופל ליצור שינוי אמיתי, ולכן ההכשרה עצמה מתבצעת הן באמצעות כלים מהעולם הפסיכולוגי לצד תפיסות מהעולם הבודהיסטי הפוגש את העולם המודרני. מדובר בלימודים מרתקים המאפשרים לכם כמטפלים לעתיד לספק יכולת וכלים למטופלים ליצור שינוי אמיתי, במסגרת של טיפול קוגניטיבי כמו גם גישת המיינדפולס. בישראל פועלים מספר רב של מומחים בעלי שם, כאשר את חלקם ניתן לפגוש במכון חיבורים הנחשב לאחד המכונים המובילים בישראל בתחום בריאות הנפש.

קורס הכנה לקראת המבחן

על מנת לעסוק בתחום ניתן כאמור לעבור קורס אותו ניתן לבצע גם במסגרת אינטרנטית, בזמן שנוח לכם ועם שימת דגש על מערך שיעורים המתבצע באמצעות מערכת שיעורים ממוחשבת. עם זאת, ניתן לבחון אפשרות של לימודים מעבר לים של המקצוע במוסדות הלימודים הנחשבים ביותר בעולם. במידה ואתם בוחרים ללמוד בחו"ל, נדרש לעבור קורס הכנה לקראת מבחן סופי שיקבע האם תוכלו להצטרף למסלול הלימודים. במידה ובחרתם ללמוד כאן בישראל באופן מקוון, מדובר במסלול לימודים גמיש אותו ניתן להתאים גם בעבור אנשים עובדים, אולם על מנת שתוכלו להעמיק בחומר ובתמהיל מתוך מטרה להמשיך ללימודים מתקדמים יותר מעבר לים, ובעיקר בארה"ב, נדרש לפנות זמן ולהקדיש לעיתים גם את זמנכם הפנוי לטובת הגשמת המטרה של הכשרה וקבלת טיפול. למעשה, באמצעות לימודים בארה"ב אותם מעבירים מיטב המרצים בעולם ניתן לקבל ארגז כלים גדול יותר אשר באמצעותו ניתן יהיה להעניק את הטיפול כמו גם לקבל תעודת הסכמה.

לסיכום, מדובר בתחום לימודים מרתק המשלב בין העולם ההוליסטי לבין עולם פרקטי שבו כל אדם יכול לקבל שליטה על המחשבות ובהתאם לכך גם הפעולות אותן הוא מבצע בחיי היום יום. דרך התמיכה והסיוע מצד מכון חיבורים ואנשי מקצוע המתמחים בתחום תוכלו גם אתם לייצר שינוי בחיים שלכם – ובהמשך גם בחייהם של המטופלים שלכם.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top