מלומדים

המדריך לסטודנט: רכישת רכב יד שנייה היא לא מסובכת כמו שחשבתם

סטודנטים ומחפשים רכב יד שניה לרכישה? ובכן, אין ספק שמי שמצליח להחזיק ברכב פרטי במהלך תקופת הלימודים שלו יכול להנות מיתרונות רבים, מה שבהחלט עשוי להקל על כל תקופת הלימודים. יחד עם זאת חשוב לזכור כי רכישה של רכב פרטי וגם אחזקתו לאורך שנים היא דבר שמצריך משאבים כלכליים מסוימים וזה משהו שיכול להוות אתגר עבור לא מעט סטודנטים. ביותר בגלל חשוב לרכוש רכב רק אם יש לכם את האפשרות להחזיקו בו מבחינה כלכלית, וכן חשוב לדעת איזה רכב רצוי לרכוש ובכלל כיצד מתבצע התהליך של רכישת רכב. אם אתם לא מרגישים שאתם מבינים בנושא עד הסוף, הכנו מדריך קצר עבורכם עם הדברים שחשוב להכיר בשלב הראשון.

כיצד קונים רכב יד שנייה?

כאשר קונים רכב חדש מהחברה, התהליך הוא די פשוט וממילא מקבלים ליווי מלא מנציגי החברה. לעומת זאת, כשמדובר על רכב יד שנייה יש לדאוג לדברים רבים בעצמנו. חשוב לבצע העברת בעלות על הרכב ומדובר בתהליך פשוט יחסית שלא מצריך הרבה מאמץ. ניתן לעשות זאת בקלות גם בשיטה הקלאסית ולהגיע לסניף של דואר ישראל לצורך כך, אבל חשוב לדעת שהרבה יותר קל ומהיר לעשות היום העברת בעלות דרך האינטרנט. שימו לב שאם לא תעשו את העברת הבעלות, לא תוכלו לרכוש את הביטוחים השונים הנדרשים וכן לא תקבלו את מסמכי הרישוי השנתיים של הרכב מפני שהוא פשוט לא יהיה בבעלותכם. לאחר שתבינו את העניין הזה תוכלו להתחיל לחפש רכבים שמתאימים לכם.

המדריך לסטודנט: רכישת רכב יד שנייה היא לא מסובכת כמו שחשבתם

השיטה הישנה – רכישת רכב יד שנייה מבעלים פרטיים

אם נלך 20 שנה אחורה נראה כי מרבית העסקאות של רכבי יד שנייה נעשו בין אנשים פרטיים. הפרסומים השונים היו בעיתונים ובמוספים מיוחדים של רכבי יד שנייה שניתן היה למצוא בתחנות דלק וכן על גבי הרכבים עצמם. כיום, עדיין ניתן לרכוש רכב בדרך הזאת, רק שמרבית הפרסומים נעשים בפייסבוק ובשאר הרשתות החברתיות. יחד עם זאת, רבים מעדיפים להימנע מלקנות רכב יד שנייה באופן הזה, מפני שזה מצריך הרבה מאמץ הכולל בדיקה של הרכב באופן עצמאי. על כן, האפשרות הרווחת היום היא דווקא רכישה מסוכנויות. בואו נדבר על האפיק הזה.

השיטה החדשה – רכישת רכב יד שנייה מסוכנות רכב

סוכנויות הרכב שיווקו בעבר רק רכבים חדשים, אבל עם הזמן הבינו ששוק הרכבים המשומשים הוא גדול במיוחד ושלא כדאי להתעלם ממנו, ויש אפילו מכוניות שהפכו פופולריות במיוחד בתקופת הקורונה. לכן, ניתן היום לרכוש רכבי יד שנייה גם מהסוכנויות, מה שגם מקל אגב במידה משמעותית על ההליכים הבירוקרטיים של העברת הבעלות. מעבר לעובדה כי תוכלו לרכוש רכבי יד שנייה שעברו בדיקות וטיפולים מקיפים על ידי הסוכנות (כמובן אם מדובר על סוכנות אמינה ורצינית), הן גם יאפשרו לכם בהרבה מקרים לרכוש רכבי יד שנייה בתנאים נוחים עם הלוואות בלון ומסלולי ליסינג שונים, וזה בהחלט משהו שעשוי להיות נוח לסטודנטים עם אתגרים כלכליים.

בכל מקרה חשוב לבדוק את הרכב

לא משנה באיזו דרך תבחרו, אנו ממליצים לכם תמיד לבדוק את כלי הרכב בהם אתם מעוניינים לעומק. יש הרבה מאד מציאות ורכבים משומשים שלא עברו הרבה וישרתו אתכם נאמנה, אבל גם לא מעט רכבים שממש לא כדאי לרכוש. גשו למכון בדיקה וודאו כי כלי הרכב בהם אתם מעוניינים הם אכן טובים וחזקים.

לסיכום – אם מקפידים על הדברים הללו, רכישת רכב יד שנייה לסטודנטים לא צריכה להיות מסובכת כלל!

פוסטים אחרונים
Scroll to Top