מלומדים

בוחרים בהייטק – לימודי מחשוב ענן יכולים להפוך לקריירה הבאה שלכם

עולם ההייטק מספק רצף בלתי נגמר לכאורה, של מגמות חדשות ואפילו תחומים מקצועיים חדשים בפני עצמם. תחום אחד כזה, הוא עולם מחשוב הענן, אשר רבים מתעניינים בלימודים ועבודה במסגרתו. מה כדאי לדעת על כך?

וירטואליזציה

וירטואליזציה היא בין הדברים המרכזיים שעליהם תלמדו בקורס כזה. הסיבה לכך, היא שמחשוב ענן מתבסס על תשתיות מחשוב מתוחכמות, שוירטואליזציה היא בין הרכיבים החיוניים ביותר עבורה. הוירטואליזציה מתבטאת גם בהצעת שרת וירטואלי לעסקים. כיום, קיימות חברות גדולות שמספקות את השירות הזה לעסקים במחירים נוחים מאוד. ואכן, מדובר בשרות פופולארי למדי.

צורות עבודה שונות

עולם מחשוב הענן הוא עולם גמיש מאוד. בין השאר, תלמדו מודלים שונים של עבודה איתו. זאת, כולל ההבדל בין ענן חיצוני לבין ענן פנימי וכן עבודה שמשלבת את השניים. תלמדו על cloud bursting (מעבר מהיר לעבודה בענן חיצוני), על ענן היברידי (ענן אשר משלב את הפנימי ואת החיצוני) ועוד.

בוחרים בהייטק - לימודי מחשוב ענן יכולים להפוך לקריירה הבאה שלכם

מוצרים בולטים

במסגרת קורס מחשוב ענן, תלמדו גם על מערכות מסחריות נפוצות, אשר מספקות תשתית לשירותי ענן. מערכות אלה, יהיו בין הסביבות שאיתן תעבדו בפועל, אם תמשיכו לקריירה בתחום. ייתכן אפילו, שתתמחו בחלק מאותן מערכות. אך קודם לכן, במסגרת הקורס, תקבלו תמונה רחבה שלהן. עשויים להיות גם קורסים, אשר מתמקדים מראש במוצרים בולטים מסוג מסוים. למשל לימודים לתעודת Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA), כוללים התייחסות רחבה לשירותי ענן, אך באופן טבעי מתמקדים באלה של חברת מיקרוסופט.

עוד היבטים רבים

כמובן, לא נוכל להציג כאן את התחום כולו, אך רק בתמצית, נציין שהוא כולל היבטי משנה רבים, דוגמת:

ניהול משאבים

חלק חשוב בניהול שירותי ענן, הוא ניהול המשאבים השונים שהם צורכים. לעתים, שרות הענן הוא עצמו שרות של אספקת משאב מסוים (כשרות אחסון בענן).

תקשורת

מעצם הגדרתו, מחשוב ענן עובד מול משתמשים מרוחקים. לכן, איכות התקשורת מולם קריטית.

מערכות הפעלה

הכול בעולם המחשוב מבוסס על עבודה עם מערכות הפעלה. ניתן ליישם מחשוב ענן עם מערכות הפעלה שונות ויש לבחירה במערכת ההפעלה השלכות רבות.

אבטחה ופרטיות

שירותי ענן מחזיקים מידע רב של עסקים או של אנשים פרטיים ויש לכך השלכות משמעותיות, מבחינת אבטחת מידע זה ושמירת הפרטיות.

חוק ורגולציה

אחד מסוגי ההשלכות של אחסון המידע בשרות ענן, הוא הנושא המשפטי. למשל, חוקים ותקנות לגבי שמירת מאגרי מידע.

גיבוי

גיבוי הוא נושא מיוחד בהקשר שירותי ענן. ישנה הזווית של שימוש בשרותי גיבוי בענן. היבט נוסף, הוא גיבוי מערכות וירטואליות, דבר שיש לו השלכות טכניות מסוימות מיוחדות.

תרגול

חלק חשוב בלימודים מקצועיים מסוג זה, הוא התרגול לאורכם. המטרה בכך, היא כמובן להוציא אתכם לשוק, עם מידה בסיסית מסוימת של מיומנות מעשית. מן הסתם, תלמדו עוד הרבה בשטח, אך בסיס מעשי כזה הוא חשוב מאוד.

לעבוד במקצוע

קורסים כאלה עשויים להיות בעלי דרישות מוקדמות, לרקע טכני מסוים. במידה ואין לכם אותו, ייתכן שתרצו קודם לכן להשיג רקע בסיסי כזה. אולי בקורס אחר. לאחר הקורס בתחום הענן, סביר שתוכלו למצוא עבודה, אם כי באופן טבעי במשרה של עובד מתחיל. עם הזמן תרכשו ניסיון והתפקידים והשכר שיוצעו לכם ישתנו בהתאם.

לסיכום

אם הייטק הוא כיוון מבטיח ומגוון, אין ספק שגם מחשוב ענן הוא תחום כזה, במסגרתו. כך שלימודי מחשוב ענן, עשויים להיות עבורכם מעניינים וגם משתלמים.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top