מלומדים

קורס טיפול קוגנטיבי התנהגותי: המדריך המלא

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הפך בשנים האחרונות לאחת משיטות הטיפול המובילות בעולם, וזאת בשל אחוזי ההצלחה הגבוהים של הטיפול בקרב מבוגרים כמו גם בני נוער וילדים הסובלים מחרדות, דיכאון, טראומות וקשיים רגשיים ונפשיים. בעבור סטודנטים שרוצים להתמקצע בתחום הטיפול, קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי מהווה דרך ליצירה של מערך ממוקד הנותן מענה מדויק לצרכים של המטופלים אשר מעוניינים לקבל טיפול ממוקד ודינאמי. קורס זה הינו קורס מרתק שבמסגרתו תוכלו כמטפלים לסייע במגוון נושאים, כל זאת במסגרת הסמכה בתחום הפסיכותרפיה. הקורס מיועד בעבור מועמדים לתואר ראשון או שני בתחומים הכוללים בין היתר פסיכולוגיה (כתואר שני), תרפיה, ייעוץ חינוכי, ריפוי בעיסוק, סיעוד, חינוך מיוחד כמו גם רפואה. בנוסף, סטודנטים שלומדים בתארים אחרים יכולים להגיש מועמדות בהסתמך על ניסיון טיפולי מוכח. ההכשרה כוללת לימודים עיוניים לצד הכשרה מעשית המתבצעת לאורך הקורס, כל זאת מתוך מטרה להכשיר את הסטודנטים לעסוק במקצוע במגוון תחומים. מהם תחומי הטיפול הבולטים? להלן הפרטים.

חרדה אצל ילדים

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי נחשב לטיפול אפקטיבי מאוד בעבור מבוגרים, כאשר אחד מהתחומים שאותם תצטרכו להכיר בתחום הוא הוא חרדה אצל ילדים. מדובר בתופעה המהווה חלק טבעי מתהליך ההתבגרות של ילדים, אולם כאשר החרדה פוגעת באיכות החיים וביכולת שלהם להגשים את המטרות שלהם מדובר בחרדה הדורשת טיפול במסגרת המשפחתית אבל גם במסגרת של טיפול. כפי שציינו, טיפול קוגניטיבי התנהגותי מהווה את אחד הטיפולים המתקדמים ביותר בעבור טיפול בחרדות אצל מבוגרים אבל גם ילדים, כאשר במסגרת הקורס תלמדו כיצד לשנות את דרכי החשיבה של הילד הסובל מחרדה לטובת יצירת יכולת להתמודדות עם הפחדים והחרדות באמצעות דפוסי חשיבה מקדמים אותם מטמיעים במסגרת הטיפול. הטיפול בחרדה אצל ילדים מהווה חלק מהותי מהקורס ואף דרישת סף למעבר – כאשר נדרש להשלים לרוב 50 שעות פעילות עם ילדים, במסגרת ההכשרה כמטפלים מקצועיים.

קורס טיפול קוגנטיבי התנהגותי: המדריך המלא

קשיים רגשיים

בשנים האחרונות המודעות לכך כי קושי נפשי הוא בעל השפעה דרמטית על איכות החיים עלתה, לא מעט בזכות מגפת הקורונה אשר הובילה לזינוק במספר הפונים לקבלת טיפול פסיכולוגי או רגשי. טיפול CBT מאפשר למבוגרים כמו גם ילדים ובני נוער לקבל מענה בעבור קשיים רגשיים מהם הם סובלים דרך זיהוי וניהול רגשות כמו גם ויסות רגשי אותו לומדים במסגרת הקורס המטפלים העוסקים בתחום. קורס קוגניטיבי-התנהגותי מקנה כלים לכם כמטפלים לטובת פיתוח חוסן וכוח שבמסגרתם מטופלים יכולים להתמודד עם הקשיים הרגשיים מהם הם סובלים – החל מטראומה ועד חרדה, באופן ממוקד ועם שליטה מלאה על מצבם הרגשי וההתנהגותי.

הפרעות מצב רוח

הפרעות מצב רוח בדמות דיכאון, חרדת בריאות, חרדת נהיגה, קשיי שינה כמו גם פוסט טראומה הם תחומים שבהם תטפלו לאחר שתסיימו בהצלחה את הקורס. הפרעות מצב רוח מתפרסות על פני ספקטרום רחב ועל כן במסגרת ההכשרה תלמדו המטפלים כיצד לסייע למבוגרים וילדים הסובלים מהפרעות במצב הרוח שמשפיעות על איכות החיים, המערכת הזוגית כמו גם היכולת להתמיד במקומות עבודה כמו גם במסגרת לימודים.

לסיכום, קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כסטודנטים לקבל כלים שבמסגרתם ניתן יהיה לסייע למבוגרים וילדים הסובלים מספקטרום רחב של חרדות, טראומות ופחדים המשפיעים על איכות החיים ופוגמים ביכולת להתפתח ולצמוח בעקבות הקשיים. קורס זה הינו קורס רחב ומקצועי אותם מעבירים מיטב אנשי המקצוע בתחום, כל זאת מתוך מטרה להכשיר את דור העתיד של המטפלים והמטפלות אשר יסייעו לאלו הזקוקים לכך באמצעות טיפול אפקטיבי וקצר מועד.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top