מלומדים

מתגייסים: למה כדאי לעבור קורס הכנה לצו ראשון?

הגעתם לגיל 18? עומדים לקראת סיום התיכון? כנראה שכבר קיבלתם הזמנה לצו ראשון, שהוא ההיכרות הראשונית שלכם עם הצבא ולהפך. כדי להגיע אליו מוכנים כך שיפתחו עבורכם אופציות מגוונות של תפקידים, כדאי לעבור קורס הכנה לצו ראשון שיעזור לכם להתכונן לקראת המבחנים והריאיון. מה היתרונות של קורס הכנה לצו ראשון? מה הקורס הזה כולל? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

מה זה צו ראשון?

הצו הראשון הוא זימון ליום של מבדקים שנועדו לתת לצבא הזדמנות להעריך אתכם, את רמת הכשירות שלכם ואת היכולות שלכם. התוצאות של מבדקים אלה משפיעות על אפשרויות השיבוץ שיציע לכם הצבא בהמשך הדרך, וכן על התפקיד והמקום בו תשרתו. במהלך הצו הראשון נקבעים שני נתונים חשובים:

· קב"א – קבוצת איכות – ציון הנקבע על ידי ראיון אישי ומבחנים פסיכוטכניים. הציון נע בטווח של 41 עד 56, ומעיד על התאמה לתפקידים פיקודיים כמו קצונה.

· פרופיל רפואי – ציון הנקבע על ידי בדיקת רופא, בדיקות מעבדה והצהרה רפואית. הציון מייצג את ההתאמה הרפואית והפיזית שלכם לתפקידים שונים בצבא, כאשר פרופיל 21 מעיד על פטור מגיוס ופרופיל 97 מעיד על התאמה לשירות בתפקיד קרבי.

היתרונות של קורס הכנה לצו ראשון

במהלך הצו הראשון נערכים הן מבחנים פסיכוטכניים והן ריאיון אישי, אשר משפיעים בצורה ישירה על העתיד הצבאי שלכם, שכן לפי נתונים אלה צה"ל קובע מהן אפשרויות השיבוץ והתפקידים שעשויים להתאים לכם. לרוב ישנה הזדמנות אחת בלבד לעשות את המבחנים הפסיכוטכניים, לכן מומלץ להשקיע מאמץ ולבצע אותם ברמה הטובה ביותר. קורס הכנה לצו ראשון מאפשר לשפר את סיכויי ההצלחה במבחנים אלה, וכך להגיע למסלולים ותפקידים נחשבים ויוקרתיים, ולאחר השירות הצבאי גם להשתלב במקצועות הייטק עם הכנסה גבוהה או להמשיך לשירות קבע.

מה כולל קורס הכנה לצו ראשון?

במסגרת קורס הכנה לצו ראשון ישנן סימולציות המדמות מבחנים פסיכוטכניים. מבחנים אלה כוללים חמישה חלקים:

1. חשיבה כמותית – פתרון בעיות מתמטיות פשוטות שנועדו לבחון את היכולות האנליטיות שלכם.

2. אנלוגיות צורניות – מציאת קשר בין שתי צורות והרכבת צמד צורות בעלות קשר דומה. חלק זה נועד לבחון את ההיגיון והלוגיקה שלכם.

3. אנלוגיות מילוליות – מציאת קשר בין שתי מילים ומציאת שתי מילים אחרות בעלות אותו קשר.

4. מבחן הבנת הוראות – חלק הכולל שאלות מאתגרות בעלות הוראות שונות, ונועד לבחון את יכולות החשיבה וההבנה שלכם.

5. מבחן הבנת הנקרא – קריאת טקסט קצר ומענה על שאלות הקשורות לטקסט. חלק זה נועד לבחון את השליטה שלכם בעברית וכן את הבנת הנקרא.

קורס הכנה לצו ראשון מכין אתכם לכל חלק של המבחנים על ידי סימולציות, תרגולים וחזרות. כמו כן, קורס זה כולל הכנה לריאיון האישי, הנמשך כחצי שעה ובמסגרתו שואלת המאבחנת שאלות שונות כדי להכיר אתכם, את מדד הערכים שלכם, את יכולת ההתמודדות שלכם עם אתגרים ואת המוטיבציה שלכם לשירות.

לסיכום

צו ראשון זהו הזימון הראשון שמקבל מועמד לשירות ביטחון מצה"ל. זימון זה נועד להכיר את המועמד ולהעריך את היכולות והכישורים שלו. במהלך הצו הראשון נערכים חמישה מבחנים פסיכוטכניים של חשיבה כמותית, אנלוגיות צורניות, אנלוגיות מילוליות, הבנת הוראות והבנת הנקרא, וכן ריאיון אישי. מומלץ לעבור קורס הכנה לצו ראשון כדי להגיע למבחנים אלה מוכנים ולקבל ציון גבוה ככל האפשר, כך שיפתחו בפניכם אופציות מגוונות לתפקידים שונים. השקעה בצו הראשון הינה משתלמת לטווח הרחוק, וכדאי להתכונן אליו כמו שצריך שכן נתונים אלה מלווים אתכם עד סיום השירות הצה"לי.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top