מלומדים

עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי מטפחת את הפריפריה

עמותת אחינועם נחשבת מזה שנים רבות לאחת מהעמותות החשובות ביותר שפועלות בישראל. העמותה אשר הוקמה על ידי משפחת אדרעי לפני מספר שנים הצליחה ליצור מערך תמיכה המתבצע באמצעות שורה של תוכניות לטובת קידום וטיפוח הפריפריה, וזאת מתוך הבנה כי צמצום פערים בחברה הישראלית מהווה משימה לאומית אותה נדרש לבצע כבר עכשיו. זה לא סוד שהפערים בחברה הישראלית רק הולכים וגדלים ועדות לכך ניתן היה למצוא בזמן מגפת הקורונה. בעוד שבמרכז הצליחו רבבות תלמידים להצטרף לעידן טכנולוגי פורץ דרך המאפשר למידה רחוק, באזורי הפריפריה מצאו את עצמם עשרות אלפי תלמידים ללא יכולת ללמוד בעקבות מחסור במחשבים. עמותת אחינועם אשר קיבלה אלפי פניות החליטה להרים את הכפפה ולספק לתלמידים באזורי הפריפריה מחשבים חדשים או מחודשים, ללא עלות ועם שימת דגש על ליווי אישי של כל תלמיד. מדובר רק בתוכנית אחת מבין עשרות תוכניות אותה מפעילה העמותה, כחלק מאג'נדה ברורה של טיפוח הפריפריה ויצירת שווין הזדמנויות לצעירים וצעירות.

צמצום פערים בחברה הישראלית – חלק בלתי נפרד מהפעילות של העמותה

את עמותת אחינועם הקימו האחים איל, משה ורפי אדרעי. האחים נולדו וגדלו בצפת והם חלק משושלת של מעל ל-12 דורות בעיר. מתוך אהבה לעיר ולמסורת החליטו האחים להקים את העמותה לטובת שווין הזדמנויות וזאת על ידי שורה של תוכניות המתבצעות בערי הפריפריה.

התוכניות של האחים רפי, משה ואיל אדרעי לערי הפריפריה כוללות בין היתר חלוקת מלגות, תוכנית ליווי אישי החל מגיל 16 ועד השתלבות בשוק התעסוקה, חיזוק המוטיבציה להשתלבות בתפקידי קצונה בצבא וכן חלוקה של מחשבים הן רק חלק מהתוכניות שמתקיימות לכל אורך השנה בתמיכה של המייסדים כמו גם מתנדבים הפועלים ימים כלילות למעט צעירים וצעירות מהפריפריה כמו גם צעירים חסרי יכולת כלכלית שצריכים את הדחיפה לטובת מימוש הפוטנציאל שלהם.

עדות להצלחה של העמותה ניתן למצוא הן באתר הרשמי והן בשורה של ראיונות לתקשורת אותו נתן רפי אדרעי עמותת אחינועם אשר דיבר בגילוי לב על התשוקה לטיפוח של הפריפריה, כחלק מהבנה כי בעולם גלובלי וטכנולוגי ניתן ליצור תמהיל שמאפשר גם לתלמידים שמתגוררים באזורים מרחוקים או במעמד סוציו אקונומי נמוך להצליח ולהשתלב בחברה הישראלית בשורה של מסגרות – החל מבית הספר ועד להשתלבות במקומות עבודה מבוקשים, כמו ענף ההייטק. הפעילות הענפה של העמותה הובילה לכך כי אלפי צעירים וצעירות הצליחו להגשים את השאיפות המקצועיות, כחלק מהליווי האישי אותו הם מקבלים לכל אורך הדרך ובסיוע של מתנדבים הפועלים יומם כליל למענם.

תמיכה גורפת מצד הרשויות

את החיזוק והדחיפה להמשך הפעילות מקבלת העמותה מרשויות בפריפריה כמו גם מגורמי החינוך אשר פועלים בשיתוף פעולה ביחד עם העמותה בשורת התוכניות אותה היא מפעילה. כך לדוגמה, בצפת מפעילה העמותה תוכנית של שיפוץ ספריות לצד קידום של חינוך מוזיקלי. בשל התוכנית הזו כמו גם תוכניות נוספות הצליחו אלפי צעירים להגשים את עצמם מבחינת לימודים וקריירה אך גם לטובת פיתוח החוסן האישי.

לסיכום

הפעילות הענפה של העמותה לטובת טיפוח הפריפריה נושאת פירות הן בהיבט של פיתוח אישי ועסקי אלא גם יכולת לסייע לילדים ובני נוער לקדם את היכולות שלהם לטובת סיוע לבני נוער וצעירים אחרים, וזאת כחלק מהבנה כי התוכניות הנרחבות מאפשרות ליצור חיבורים מסקרנים שיובילו לצמצום פערים וכן יצירה של מערך תמיכה המבוסס על בוגרי התוכניות המשתלבים גם הם במערך המתנדבים מתוך הבנה כי ביחד אפשר ליצור עתיד טוב יותר לחברה הישראלית.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top