מלומדים

עורכי הדין של העתיד: התמחות והתמקצעות בתחום הרשלנות הרפואית בישראל

אם אתם חושבים על לימודי עריכת דין או שאתם נמצאים כרגע בלימודים עצמם, בוודאי הרהרתם בהתמחות אותה תרצו לעבור. לעורכי דין יש שלל של אפשרויות לעבודה לאחר הלימודים, מבחן הלשכה וההתמחות. אפשר להיות תובע, עורך דין פלילי, עורך דין תעבורה או אפילו מגשר. כל אחד מהתפקידים הללו מאד שונה מהשני ובכל אחד יש עניין ואתגרים שונים. במאמר היום נרצה לפתוח לכם צוהר אל התמחות המשלבת יתרונות רבים: עניין רב, אתגר, ידע ואפילו פרנסה בשפע. אנחנו נציג לכם את תחום הרשלנות הרפואית.

התמחות ברשלנות רפואית

תחום הרשלנות הרפואית נמצא תחת המשפט האזרחי בכלל ותחום הנזיקין בפרט. זוהי התמקצעות בתחום מאד ספציפי של תביעות נזיקין. מדובר על תביעות בגין נזק שנגרם בגלל הרעה או אי שיפור במצב הרפואי של אדם כלשהו כאשר זו נגרמה כתוצאה מהתרשלות במתן טיפול או אבחנה רפואית. ההתמחות הזו מצריכה הכרה מעמיקה של עורך הדין לא רק במשפטים אלא גם ברפואה עצמה ותהליכים רפואיים בפרט. צריך להכיר וללמוד פסקי דין בנושא רשלנות רפואית מהם ניתן ללמוד אילו מקרים יכולים להגיע להכרעה לטובת הלקוח שלכם ואלו מקרים הם חסרי סיכוי. ההתמחות ברשלנות רפואית עוסקת בתפר שבין רפואה למשפטים והיא לא מתאימה לכל אחד. מי שבוחר בהתמחות הזו צריך להיות מוכן ללימודים של חומר רב בתחומים בהם לא עסק בתואר המשפטים שלו. למי שכן יבחר בהתמחות רשלנות רפואית צפויים יתרונות רבים.

עורכי הדין של העתיד: התמחות והתמקצעות בתחום הרשלנות הרפואית בישראל

מדוע לבחור בהתמחות של רשלנות רפואית?

כאמור, ההתמחות הזו איננה קלה אבל יש לה הרבה יתרונו. להמשך הקריירה:

תחום רווחי

בישראל, בחלק מתחומי ערכית הדין, יש הרבה עורכי דין אשר רבים מהם מתקשים למצוא עבודה רווחית. תחום הרשלנות הרפואית איננו כזה. זהו תחום שיותר קשה להתמחות בו ולכן ההיצע של עורכי הדין הוא קטן יותר. מנגד, התחום הולך ומתרחב עם הזמן. בכל שנה יש גידול במספר התביעות על רשלנות רפואית בישראל ולכן יש צורך ביותר עורכי דין אשר יתמחו בתחום. לאור הביקוש הגדל, ניתן להתפרנס יפה מהתחום.

עניין בעבודה

תחום הרשלנות הרפואית יגרום לכם להכיר תחומי רפואה רבים. למי שיש זיקה או סקרנות לנושא, זה יכול להיות ההבדל בין קריירה מעט אפרורית לקריירה מרתקת בתחום מעניין המשלב כמה דיסציפלינות.

אתגר

הצורך ללמוד הרבה, להכיר ולדעת יוצר תחושה של אתגר. למי שמחפש את המקומות בהם הוא יכול לאתגר את עצמו – זו אחת ההתמחויות לעשות זאת.

סיפוק בעבודה

תביעת רשלנות רפואית הן תביעות בהן תעזרו לאנשים אשר נמצאים במצוקה אמיתית לקבל את המגיע להם. חלק מהלקוחות העתידיים שלכם יהיו כאלו אשר חוו פגיעה גופנית קשה להם או לילדיהם והם עומדים בפני תחילתה של תקופה לא קלה בחייהם. אתם, בתור עורכי הדין המלווים בתהליך, תהיו לא רק יועצים ומייצגים משפטיים, אלא במקרים רבים גם כתף להישען עליה באותם רגעים קשים. תחושת סיפוק ושליחות בעבודה היא משהו שקשה לכמת בכסף אבל היא מאד חשובה, ואפילו תגרום לכם לאהוב את העבודה שלכם ולחוש פחות שחיקה ומיאוס.

התמחות בתביעות רשלנות רפואית היא כאמור לא לכל אחד או אחת. יש בנמצא התמחויות קלות יותר אשר לא מצריכות את מידת ההשקעה הרבה הנדרשת בכדי להתמקצע ברשלנות רפואית. מי שבוחר ללכת על זה, חשוב שיתמחה במשרד מכובד אשר מתמחה ברשלנות רפואית ויש לו שנים של ניסיון והצלחה בתחום.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top