מלומדים

רוצים ללמוד מקצוע בתחום ההייטק והמחשבים? המקצועות שלהם ההכנסה הגבוהה ביותר

רבים מחפשים את עתידם בהייטק, מסיבות מובנות – עושר אפשרויות, מקצועות מעניינים, היצע משרות רחב בארץ ובעולם. אך ישנו עוד היבט ש"קורץ" והוא לעתים הסיבה המרכזית לבחירה בכיוון זה – המשכורות הגבוהות. באילו מקצועות הייטק יש את המשכורות הגבוהות ביותר כיום? בדקנו והתוצאות לפניכם:

כמה הערות מקדימות

השכר במקצועות אלה עולה בהדרגה עם הוותק – זהו דבר מקובל כמובן. אלא שבהייטק הקפיצות בשכר עשויות להיות גבוהות למדי גם כן. מבחינת כדאיות כספית של תחום מסוים, מלבד השאלה מה טווח המשכורות בתחום, ניתן וחשוב לבדוק גם את עלויות ההכשרה. כאן יש למעשה אפשרויות רבות. מחד, ישנו הכיוון האקדמי, שהוא ממושך, מקובע ויקר למדי. מאידך, ישנו הכיוון של קורסי הכשרה שונים וקצרים יחסית. יש יתרונות וחסרונות לכל גישה וניתן גם לשלב אותן. כאן בכל אופן, נתמקד בהיבט השכר בלבד. היבט נוסף, הוא שעצם העבודה במקצוע הייטק מסוים מהווה לימוד תוך כדי עבודה. בכך, היא עשויה לפתוח את הדלת למקצוע הייטק (קרוב) אחר. הדבר נכון במיוחד בהתמחויות תכנות שונות. יש מקצועות שפותחים בפניכם יותר אפשרויות ויש כאלה שפחות, כבר מראש. מפתחfull stack למשל, הוא מפתח שעוסק גם בפיתוח ל- back endוגם בפיתוח ל-front end. מעצם אופיו של התחום, הוא מחייב שליטה במיומנויות רבות במיוחד.

הנדסת תוכנה

תחום הנדסת התוכנה עשיר במיוחד במקצועות משנה והשכר בחלק מהתמחויות אלה, גבוה במיוחד. שכר התחלתי של 20,000 ש"ח בחודש עד 24,000 ש"ח בחודש, תמצאו למשל לגבי המקצועות מפתח פול סטק, מתכנת ג'אווה, מתכנת C++ ומפתח פייתון. בדרג ניהולי הוא מגיע לסדרי גודל של 30,000 עד 40,000 ש"ח לחודש ואף יותר. במבט רחב, ניתן לומר שהנדסת תוכנה נמצאת כיום במרכז עולם ההייטק, עם עושר מקצועות רחב והיקף משרות גדול מאוד.

בדיקות תוכנה

תחום בדיקות התוכנה מבוקש תמיד, חיוני ומשלים את נושא פיתוח התוכנה. גם בו השכר גבוה למדי. הוא אמנם לא יוקרתי כמו פיתוח תוכנה, אבל עם יוקרה לא קונים במכולת. בתחום זה, תמצאו שכר התחלתי של 14,000 ש"ח בחודש ועד לשכר בדרג ניהולי, של 25,000 ש"ח בחודש עד 33,000 ש"ח בחודש.

הנדסת חומרה

הנדסת חומרה נמצאת כנראה קצת בצל בשנים האחרונות, ביחס לעולם התוכנה שבולט יותר ויותר. אין זאת אומרת, שאין בו משרות מכניסות. נהפוך הוא. קחו למשל תפקיד של מהנדס מערכת חומרה. זהו תפקיד, אשר עשוי להרוויח בהתחלה שכר חודשי של 23,000 ש"ח עד 26,000 ש"ח. השכר לדרג ניהולי, הוא בממוצע 38,000 ש"ח עד 43,000 ש"ח. כמובן, בדרג הניהולי ניתן להתקדם ולהגיע גם רחוק יותר. Hardware Group Manager ירוויח בהתחלה 23,000 ש"ח עד 33,000 ש"ח לחודש ובהמשך, עשוי להגיע למשכורת חודשית של 53,000 ש"ח עד 63,000 ש"ח.

מקצועות נוספים

יש לא מעט מקצועות נוספים בתחום זה, בנושא ניהול תשתיות, תקשורת, אבטחה ועוד. חלקם בולטים למדי מבחינת השכר. דוגמה אחת שממחישה זאת, הוא מקצוע מומחה אבטחת המידע. במשרה התחלתית, ניתן להרוויח בתפקיד זה 16,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח. בוותק מרבי או בתפקיד ניהולי, השכר כבר מטפס לסדרי גודל של 27,000 ש"ח עד 43,000 ש"ח.

לסיכום

גובה השכר הוא לא הפרמטר היחיד שכדאי לכם לקחת בחשבון בהקשר זה. עם זאת, הוא ללא ספק משמעותי מאוד. מי ששם זאת במקום הראשון בסדר העדיפויות שלו, ימצא את מבוקשו במקצועות שפירטנו.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top