מלומדים

עיצוב הבית בלי לקרוע את הכיס: יש דבר כזה

הבית שבו אתם גרים משפיע על האופן שבו אתם חיים, כמו גם על איך מרגישים בהתנהלות היומיומיות. בעבור סטודנטים, הבית הוא לא רק מקום שבו נרגעים אלא גם צריך לשמש בתור מקום מזמין שבו יהיה נעים ללמוד ולעבוד. לכן, הבית שלכם הוא המקום שמעניק לכם את העוגן ליציבות, נחמה, השראה ורוגע ובהתאם לכך תהליך של עיצוב הבית צריך לשפר את חווית היום יום, גם כאשר מדובר בבית שכור. אולם, המחשבה על תהליך של שיפוץ הבית מגיעה לא פעם עם חשש מפני הוצאה כספית כבדה. כיצד תוכלו לעצב את הבית מבלי לקרוע את הכיס? להלן מספר עצות אותם תוכלו ליישם לטובת תהליך עיצוב אידיאלי המותאם בדיוק אליכם:

רכישת רהיטים במבצע

לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של ריהוט חדש, מומלץ לבצע השוואת מחירים וכן לבדוק אפשרות לרכישה של רהיטים במבצע דרך חנויות מתמחות. חנויות הריהוט באינטרנט כמו למשל האוס דיזיין הנחשבת לאחת מחנויות עיצוב הבית המובילות בישראל חרטה על דגלה להנגיש לציבור הרחב את מחירי הריהוט, ובהתאם לכך לרהט את הבית בריהוט יוקרתי ואיכותי מבלי לקרוע את הכיס. הימים שבהם נאלצתם לשלם מאות ולעיתים אלפי שקלים בעבור ריהוט תמו, כל זאת בזכות היכולת להיות צרכנים חכמים שמבינים כי רכישה במסגרת של מבצע מוזילה את העלות בעשרות אחוזים.

חידוש ריהוט קיים

דרך נהדרת לעצב מחדש את הבית יכולה להתבצע באמצעות חידוש הריהוט הקיים. מאחר ואתם סטודנטים שרוצים ליצור חלל מזמין אבל גם חסכוני, באמצעות ריפוד מחדש של הכורסא או צביעה של פריט ריהוט קיים תוכלו להפיח חיים חדשים בריהוט ישן. ברשתות החברתיות ניתן לקבל מידע כולל מדריכים מצולמים של חידוש רהיטים באמצעות טכניקות שונות שכל אחד יכול לבצע בעצמו.

עיצוב הבית בלי לקרוע את הכיס: יש דבר כזה

עשו זאת בעצמכם

במקום לרכוש תמונות ואביזרים, אפשר ואף רצוי להפשיל שרוולים ולעצב בעצמכם. הדפיסו את התמונות שאתם אוהבים באמצעות מדפסת תלת מימד ומסגרו אותן באמצעות מסגרות אותן ניתן לרכוש בחנויות הסטוק בעשרות שקלים בלבד. כאמור, רשת האינטרנט מהווה כר פורה למדריכים מצולמים וכתובים של חידוש רהיטים אבל גם יצירה עצמאית של תמונות כמו גם אביזרים כמו למשל וילונות בתפירה אישית או אפילו סריגה של מעמדים לעציצים מחומרים שאפשר לרכוש בכל רשת סטוק.

הדבקת טפט

במקום לצבוע את הקיר, הזמינו דרך האינטרנט טפט המתכתב עם העיצוב הכללי של החדר אותו אתם מתכננים לעצב מחדש. מדובר בעלויות זניחות למדי שמעניקות אפקט עצום – הן בשל האיכות המצוינת של הטפט והן בשל היכולת להסתיר פגמים בקיר או בקרמיקות במינימום מאמץ ובזמן עבודה קצר מאוד אותו תוכלו לבצע באופן עצמאי לחלוטין וללא סיוע מצד בעלי מקצוע.

פריטי טקסטיל

דווקא הפרטים הקטנים הם אלו שמחוללים את ההבדל, בייחוד בכל הקשור לפריטי טקסטיל. אם חדר השינה שלכם צריך חידוש, אפשר ואף רצוי להחליף את הסדינים והכריות הישנים בפריטי טקסטיל מעוצבים כמו למשל כרית מאונכת גדולה אותה ניתן להציב על המיטה לצד פריטים כמו שטיח שיגדיר את החדר. עם זאת, בחרו בפריטים המתכתבים האחד עם השני מבחינת הצבע מתוך מטרה ליצור חלל מזמין ונעים בחדר השינה אבל גם בחדר העבודה והסלון.

אקססוריז

מאחר ורוב הסטודנטים מתגוררים בדירות קטנות וצפופות (ובמקרים רבים, גם משלמים מחירים גבוהים על שכירות) תהליך של עיצוב הבית עשוי להיות מורכב למדי. אולם, באמצעות אקססוריז אפשר להכניס לבית תחושה של חמימות ואפילו תחושה של חלל גדול יותר, כל זאת באמצעות הצבה של מראה גדולה שמגדילה את החלל כמו גם יוצרת עומק.

לסיכום, היכולת לעצב את הבית כסטודנטים היא מוגבלת מאחר ויש שיקולי תקציב משמעותיים. לכן, הגדירו מראש מהם החדרים אותם אתם רוצים לעצב מחדש ומהו התקציב אותו תרצו להקדיש לטובת הפרויקט, כל זאת מתוך מטרה ליצור בית המשקף את טעמכם האישי ואשר ישרת אתכם למשך תקופת הלימודים, ואף מעבר לכך.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top