מלומדים

5 דגשים לבחירת מדפסת לסטודנטים

סטודנטים משתמשים לא מעט בהדפסות, למטרות שונות. מאחר שמדפסות מהוות כיום מוצר שווה לכל נפש, קל להם להשיג זאת. אך באיזו מדפסת לבחור? זו כבר שאלה מעט מורכבת. אלה חמישה דגשים, אשר יסייעו לסטודנטים לבחור:

מדפסת זולה, דיו יקר? לא בהכרח

כמובן, מלבד המדפסת עצמה, תצטרכו לרכוש גם "חומרים מתכלים" עבורה, באופן שוטף. הדבר מתבטא בניירת להדפסה, אך בעיקר בהוצאות על דיו. אם תקפידו על שימוש במוצרי צבע איכותי למדפסת, גם מדפסת זולה יחסית תפיק תוצאות טובות למדי. עם זאת, מדובר לעתים על הוצאה מצטברת לא קטנה. זאת, בהתאם לדפוסי השימוש שלכם במדפסת. לכן, אחד השיקולים הראשונים שכדאי לקחת בחשבון בחיפוש מדפסת לרכישה, הוא שיקול עלות הדיו לטווח ארוך. יש לכך פתרון מצוין – תוכלו למצוא דיו איכותי וזול באתר xldyo. מדובר על מיכלי דיו תואמים למקוריים ובמחיר יותר זול. כך שמומלץ לרכוש דגמי מדפסות, אשר יש עבורן דיו חלופי כזה, ממקור אמין. כפי שתראו באתר xldyo, לא חסרים דגמי מדפסת מבחינה זו. העיקר – לא להיתקע עם מדפסת במחיר "מציאה", שרכישת הדיו שלה מרוששת אתכם.

לחשוב בקטן

מגורי סטודנטים זה נחמד. אבל מגורי סטודנטים גם עשויים להיות פעמים רבות צפופים יחסית. לפחות בואו נאמר, מצטיינים בקומפקטיות. כדאי לבחור במדפסת קטנה יחסית, במבנה קומפקטי. אתם לא יודעים היכן תצטרכו למקם אותה, להיכן תצטרכו להזיז אותה כאשר תשנו את פינת הלמידה שלכם למטרה זמנית אחרת, היכן תצטרכו לאחסן אותה בזמנים מסוימים כך שמוטב שהיא תהיה מראש, נוחה ל"שינוע" ולמיקום. לחשוב בקטן!

משולבת? לבדוק היטב

מדפסת משולבת (Multi Function Printer) הוא רעיון מצוין. שימושי מאוד עבור סטודנטים. גם מדפיסה, גם סורקת, גם מתפקדת בתור מכונת צילום ואפילו שולחת פקס. אבל לגישת ה-MFP יש גם חסרונות וחשוב להיות מודעים להן. החסרונות מתבטאים למשל בכך, שאם חלק אחד התקלקל, אי אפשר לשלוח רק אותו לתיקון. כמו כן, הניסיון של היצרנים לדחוס כמה שיותר יכולות למדפסת קטנה אחת, עשוי לבוא על חשבון האיכות של היכולות השונות. בשורה התחתונה, זה אומר שבמדפסות מסוג זה במיוחד, כדאי "לבדוק בציציות". לעבור יסודית על המפרט ולחשוב היטב, מה בדיוק מתאים לכם.

לייזר? לא בהכרח רעיון טוב

סטודנטים מחפשים דרכים שונות לחסוך בכסף ובהוצאות. זה מובן. אחד ה"טריקים" שאולי תשמעו עליו בהקשר חסכון בהוצאות הדפסה, הוא שימוש במדפסת לייזר שחור לבן. עלות ההדפסה הממוצעת שם נמוכה יחסית ואלה מדפסות עמידות מאוד, שחוסכות בהוצאות תיקונים והחלפה. לכן עסקים משתמשים בה, כדבר שבשגרה. אלא שאם תתעמקו בפרטים, תגלו שהחיסכון מתבטא בעיקר בטווח הארוך ורק אם מדפיסים כמויות גדולות בשחור. לייזר צבעוני או כמדפסת משולבת, יש בפחות דגמים ובמחירים גבוהים יחסית.

התקציב קטן? מצוין!

אם יש לכם תקציב קטן יחסית עבור רכישת המדפסת, זה כלל לא חסרון. כיום, גם מדפסות בסיסיות וזולות למדי, מסוגלות להפיק תוצרי הדפסה באיכות מעולה! בחירה מחושבת של מדפסת עם מפרט שעונה לדרישותיכם, תבטיח שלא תשלמו סתם, על תכונות שבהן אתם לא משתמשים. כמו כן, גם בתקציב קטן, תוכלו די בקלות לרכוש דגמים חדשים יחסית.

לסיכום

יש לא מעט מדפסות טובות, שמתאימות מאוד לסטודנטים. אם תתעמקו בנושא בסבלנות, תוכלו למצוא את המתאימה לכם ביותר.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top