מלומדים

בלי ניתוקים – המדריך השלם לבחירת ספק אינטרנט לסטודנטים

סטודנטים זקוקים לחריצות, מוטיבציה, תקציב ועוד לא מעט דברים חיוניים. אחד מהם, הוא בוודאי חיבור טוב לאינטרנט. אם האדם הממוצע זקוק לכך ולרוב משתמש באינטרנט יום יום, סטודנטים זקוקים לכך אפילו יותר.

באמצעות רשת האינטרנט הם מגישים עבודות, מבצעים שיחות וידאו, צופים בשיעורים מוקלטים או מתחברים למקורות מידע שונים (אם זה ספרייה מקוונת, ויקיפדיה או מקורות לנושאים הספציפיים שהם לומדים). ואם כבר אינטרנט, אז בלי ניתוקים! חיבור אמין ויציב הוא הכרח. בכדי להשיג זאת, יש למצוא קודם לכן ספק אינטרנט איכותי. כך תעשו זאת:

הגדרת דרישות

התחילו מהגדרה ברורה עבור עצמכם, מה אתם בדיוק מחפשים? מה חשוב לכם במיוחד? אם תדעו מה הדרישות המינימאליות שלכם, הדבר יסייע לצמצם אפשרויות ולהחליט במהירות. איזו מהירות חיבור דרושה לכם? אילו שירותים נוספים, מעבר לחיבור האינטרנט עצמו? בעזרת הערכה של חיבור האינטרנט הקיים שלכם או קודמים שניסיתם, תוכלו להעריך כעת, האם אתם מחפשים דבר דומה מספק טוב יותר או משהו אחר. לגבי יציבות מול ניתוקים, קחו בחשבון שמדובר בפועל בשני ספקים והאיכות מושפעת למעשה משניהם ביחד. מדובר על ספק תשתית (אשר מבצע את החיבור מכם ועד לספק השני) וספק אינטרנט (ISP. מחבר הלאה, לרשת האינטרנט עצמה).

איתור ספקים

יש כיום בארץ לא מעט ספקי אינטרנט, שמהם ניתן לבחור. מחד, החיבור לאינטרנט שהם מספקים נראה לכאורה דומה מאוד. מאידך, החברות עצמן שונות למדי ובמידה מסוימת גם הפרטים הטכניים אצלן, מאחורי הקלעים. כך ששלב מיון ראשוני מומלץ, הוא להכיר אותם. אפשר לחקור נושא זה, כפי שהייתם חוקרים נושא לימודים חדש. בין השאר, ספק itc הוא ספק מוביל, שאת מה שהוא מציע תרצו בהחלט לבדוק. בהזדמנות זו, חשוב להתחיל ולאסוף רשמים, לגבי מוניטין ואמינות הספקים השונים. תוכלו לקרוא עליהם מאמרים שונים, חוות דעת של לקוחות, להתרשם ישירות מאתרם וכדומה.

בלי ניתוקים - המדריך השלם לבחירת ספק אינטרנט לסטודנטים

מגוון מסלולים מתאים

ספקי האינטרנט מציעים מסלולים שונים, עם רמות ביצועים שונות של החיבור. כמו כן, ישנן תוספות מסוגים שונים, אשר כדאי לקחת בחשבון. למשל, תוספות אבטחה או שירותים מיוחדים לגיימרים. אלה שתי דוגמאות ממחישות לכך: שרות האבטחה iGuard של ITC מגן על המחשב מפני גורמים עוינים. שרות נוסף שלה מיועד לשחקני מחשב והוא מספק כתובת IP סטטית (קבועה) עבורם, דבר שנדרש לעתים מבחינה טכנית מול שרתי משחק.

מחיר נוח

בתור סטודנטים, רובכם וודאי מודעים היטב לנושא המחיר. אז מחד, טוב לדעת שמחירי החיבור לאינטרנט הם באופן כללי זולים למדי. בהחלט נוחים מאוד, גם לסטודנט שאין לו עודפי תקציב. מאידך, לא נרצה להזניח את היבט המחיר. כך שמה שתחפשו, הוא שילוב תכונות שמתאים לכם, תמורת מחיר משתלם וסביר. ראו למשל, אצל ספק אינטרנט Itc, את ההיצע הרחב. המפרט הדומה למדי של חבילות הספקים השונים, יסייע לכם לבצע את ההשוואה ביניהן, כולל היבט השורה התחתונה של המחיר.

שרות

רמת השרות שמציע הספק, חשובה תמיד. כיצד ניתן לפנות? באיזו מהירות עונים? מה איכות התשובות? תוכלו לקבל על היבט זה רושם ראשוני, באמצעות ההתרשמות הישירה כלקוחות חדשים, כאשר תהיינה לכם שאלות שונות בהתחלה.

לסיכום

אם לא תנסו, לא תדעו! בסופו של יום, תצטרכו לבחור ולנסות. מאחר שקל כיום להתחבר לספק אינטרנט, לנסות אותו וגם לעבור בין ספקים, אין מה להתלבט יותר מדי בנידון. כמובן, את כל זה רצוי לעשות מראש, לפני שמתחילים את הלימודים.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top