מלומדים

לומדים על פרשיות התורה בקליק אחד: באתר אוצר הספרים תוכלו למצוא ספרי חוק לישראל

כסטודנטים אנחנו לומדים לא מעט, וישנם גם מי שבוחרים להשכיל בתחומי הדת והתורה, לרבות פרשיות התורה. אנשים שהם בעלי זיקה גבוהה לדת ולמנהגים היהודיים בוודאי יודעים שמדי יום ביומו נהוג להגות בפרשיות השונות של התורה, וכי בקריאה זו ניתן לא רק ללמוד את התנ"ך כי אם גם הלכות, מוסר, גמרא, משנה ועוד. בדיוק לשם כך, ייסד האר"י הקדוש את ספרי "חוק לישראל", סדרת ספרים הסודרים את חמשת חומשי התורה, אותם תוכלו למצוא גם באתר אוצר הספרים. אז מהם ספרי חוק לישראל וכיצד הם יכולים להעשיר את הידע התורני שלכם? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מהם ספרי חוק לישראל?

ידוע כי יהודים מאמינים רבים נוהגים ללמוד בתורה מדי יום, או כפי שנהוג לקרוא לזה – לקבוע עתים לתורה. אל ספרי חוק לישראל נהוג להתייחס כאל ספר אחד המחולק לחמישה כרכים, כאשר כל כרך מייצג את אחד מחומשי התורה: ספר בראשית, ספר שמות, ספר ויקרא, ספר במדבר וספר דברים. ספרי חוק לישראל (מכונים גם "חוק") סודרים, למעשה, את חמשת חומשי התורה כאשר כל פרשיות התורה מובאות כסדרן בביאור ובפירוט מלא באופן המאפשר לתלמיד או ליהודי לבצע שיעור לימוד יומי, כך שהם מאפשרים ליהודים ללמוד בצורה נוחה וקלה יותר מדי יום ביומו. היהודים נוהגים ללמוד בספרי החוק לאחר תפילת שחרית.

רבי יצחק בן שלמה לוריא, הידוע גם בשם האר"י הקדוש", היה אחד ממקובלי צפת במאה ה-16 והגה שיטת קבלה חדשה שאומצה בלא מעט בתי מדרש. ספרי החוק לישראל מסודרים על פי סדר הלימוד שתיקן האר"י הקדוש. קובץ הספרים הללו כולל פסוקים מתורה, נביאים וכתובים, פרקי משנה, פרקי גמרא ואף קטעים מהזוהר, כאשר בכל יום לומדים כמה פסוקי תורה, פרק משנה מבואר, מסכות מהתלמוד והלכות מוסר מספר הזוהר. הפסוקים והפרקים, כפי שהם מסודרים בספרי החוק כיום, נערכו על ידי הרב יצחק בן ברוך כך שיתאימו ללימוד מהיר ומסודר. תוכלו לרכוש את כל חמשת הכרכים באופן נוח ומהיר באמצעות החנות האינטרנטית "אוצר הספרים" המתמחה בשיווק ובהפצה של ספרי קודש לכל הארץ והעולם.

למי מתאימים הספרים?

כאמור, יהודים מאמינים נוהגים לקבוע עתים לתורה מדי יום ביומו, כפי שנפסק בהלכה. הלימוד בספרי חוק לישראל נחשב ליעיל ולנוח במיוחד, בעיקר בשל העובדה כי הם מסודרים לפי ימות השבוע ומותאמים ללימוד מהיר. לכן, ספרים אלו מתאימים מאוד לאנשים העוסקים ברוב היום שלהם בפרנסה אך מעוניינים לשלב בסדר היום שלהם גם לימוד תורה.

תפוצתם של הספרים

ספרי חוק לישראל נפוצים הן בקרב יהודים יוצאי עדות המזרח הן בקרח יהודים חסידים. הלימוד באמצעות ספרים אלה זכה לתמיכה רבה בעיקר הודות לרב השלישי לחסידות – הרב אלימלך מליזנסק, שהיה תומך נלהב של הספרים והעביר את המורשת הלאה. כמו כן, הספרים זכו לתמיכה מצד אדמו"רים רבים, לרבות אדמו"רי קרלין, צ'רנוביל, ויז'ניץ ועוד. יואל טייטלבום, שהיה הרב המייסד של חסידות סאטמר, קרא גם הוא בספרי החוק ואף טען כי הוא שואב מהם את כל התשובות לשאלותיהם של תלמידיו.

סיכום

לסיכום, ישנם לא מעט ספרי קודש ביהדות, וחלקם מוקדשים לא רק לתפילות אלא גם ללימוד תורה. ספרי חוק לישראל הינם חמישה כרכים שזכו, ולא בכדי, להכרה ולתפוצה רחבה בעולם התורני הודות לעובדה שהם מסייעים ליהודים לשלב בסדר יומם גם לימוד תורה. אם גם אתם מעוניינים להרבות אור בתורה ולהעשיר את עצמכם בידע תורני שמזכך את הנפש, אנו ממליצים לכם להזמין את הכרכים בחנות "אוצר הספרים" בלחיצת כפתור.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top