מלומדים

סטודנטים, הגיע הזמן ללמוד לבשל: 5 טיפים לבשלן המתחיל

כסטודנטים אשר נאלצים להתמודד לרוב עם תקציב נמוך אין ספק כי הוצאות האוכל לבין ההוצאות הגבוהות במשק הבית, בוודאי בעבור ציבור הסטודנטים שנאלץ לנהל אורח חיים עמוס למדי הכולל לימודים לצד עבודה וכן חיי פנאי ובילוי. על מנת לחסוך בהוצאות של הזמנות אוכל מבחוץ אפשר ואף רצוי להיכנס למטבח, גם אם מעולם לא בישלתם באופן עצמאי. כל אחד יכול לבשל, כאשר בסקירה הבאה נציג בפניכם את חמשת הטיפים הטובים ביותר שיסייעו לכם להיכנס לעניינים, ולהתמקצע. מוכנים? בואו נתחיל!

היכרות עם מספרי הבשר

בעת הרכישה של בשר דרך הקצב אתם צריכים לדעת מראש מה הם המספרים של הבשרים. למעשה, כל נתח של בשר מנתח בקר שונה מבחינת טכניקת העשייה, החל מעל האש, מחבת, בישול או טחינה, כאשר פירוט של חלקי הפרה מתבצעים ע"פ מספרים, החל מהספרה אחת ועד למספר 19. חלקי בשר בקר לפי מספר באתר מעדני גורמה מהווה הזדמנות מצוינת ללמוד כיצד לבשל כל נתח ואף להזמין את הנתחים הביתה, כל זאת מתוך מטרה להתחיל ולבשל באופן עצמאי, ותוך שימת דגש על היכרות עם כל סוגי הנתחים של הבקר.

מתחילים מהבסיס

אם אין לכם ניסיון קודם במטבח ואתם רוצים להתחיל, עדיף קודם כל להוריד למחשב או לנייד מתכונים קלילים אשר יכולים לסייע לכם להכין נשנושים שיכולים להתאים באופן מושלם ליום לימודים. ברחבי הרשת תוכלו למצוא מגוון רחב של מתכונים כמו גם הצעות שיכולות להתאים באופן מושלם בעבור סטודנטים עסוקים שרוצים להיכנס למטבח אבל גם לא לבזבז זמן, כל זאת מתוך מטרה להתמקצע ועם הזמן גם להגיע למתכונים יותר מורכבים, בהתאם לדרגת המיומנות שלכם.

רכישה של כלי בישול

על מנת שתוכלו לבשל באופן מקצועי אבל גם יעיל, מומלץ לאבזר את המטבח שלכם עם ציוד בישול בסיסי אשר כולל סירים מחבתות לצד תבנית אפייה, כאשר שימו דגש גם על רכישה של סכין חדה ואיכותית. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של כלי בישול מומלץ לבצע השוואת מחירים וכן לבחון האם אתם יכולים לקבל הנחה מתוקף היותכם סטודנטים, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר למענה אשר מאפשר לכם להכין בבית כל מתכון, בקלות ואפילו במהירות.

הדרכה באמצעות סרטונים

בעידן שבו הרשתות החברתיות כמו גם הפלטפורמה של יוטיוב הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת החיים, אפשר ואף רצוי לנצל את ההזדמנות וללמוד בישול דרך בשלנים אשר מציגים טכניקות קלות ופשוטות ליישום בעמודים האישיים שלהם. שימו לב לרכוש מבעוד מועד את המצרכים ולעקוב אחר ההנחיות, כאשר אפשר גם לתת מקום לאיתור וזאת מתוך מטרה לפתח עצמאות וביטחון כאשר אתם נמצאים בתוך המטבח.

תכנון ארוחות מראש

בסדר היום שלכם הוא עמוס למדי ואין לכם את הזמן או הפנאי להתחיל לבשל, מומלץ לתכנן את הארוחות השבועיות כבר ביום שישי, ולהיערך בהתאם באמצעות הזמנה של כל המצרכים שאתם צריכים. ככל שתהיו מסודרים יותר, כך תוכלו לחסוך זמן ואף להפחית את הפיתוי שיש לכל סטודנט להזמין אוכל, כאשר מיד לאחר שאתם מסיימים לבשל הכניסו את התבשילים שלכם למקפיא, לטובת שמירה על טריות.

לסיכום

כל אחד יכול להיכנס למטבח ולצבור ביטחון, בייחוד לאור ההבנה כי הזמנה של אוכל בחוץ מובילה להוצאות כספיות כבדות, לצד השפעה גם על הבריאות. על כן, זה הזמן ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, וזאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה קולינרי אותו אתם מכינים לגמרי בעצמכם.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top