מלומדים

לימודים באירופה: המוסדות הנחשבים ביותר ללימודים אקדמאיים

ראה כי עבור צעירים ישראלים רבים, האפשרות של לימודים אקדמיים בישראל היא לאו דווקא האפשרות הנוחה והטובה ביותר. תנאי הקבלה הגבוהים (ויש שיגידו המוגזמים) במרבית המוסדות למסלולים המובילים, שכר הלימוד שנחשב לאחד מהגבוהים ביותר במדינות המערביות ויוקר המחייה הישראלי שהופך את תקופת הלימודים ללא פשוטה – כל אלו דוחפים בשנים האחרונות ישראלים רבים ללימודי אקדמיים דווקא בחו"ל ובפרט באחת ממדינות אירופה. ואכן, נראה כי מדובר על אופציה נהדרת וכי מדינות האיחוד האירופי מעודדות סטודנטים לבוא בשעריהן. שכר הלימוד נמוך משמעותית (יש מקומות בהם הלימודים הם בחינם), המחייה במרבית מדינות האיחוד היא נוחה הרבה יותר, תנאי הקבלה הוגנים הרבה יותר אפילו במסלולים קשים כמו רפואה או הנדסה, והחוויה המיוחדת של לימודים בחו"ל בהחלט משדרגת את כל העניין. אם מדובר על משהו שקורץ גם לכם, אנחנו רוצים להכיר לכם כמה מהמוסדות המובילים והטובים ביותר באירופה.

אינסיאד, צרפת

כשאנו מדברים על לימודים באירופה אנו מדברים כמובן על מדינות האיחוד האירופי. 27 המדינות שנכללות תחת השם הזה מציעות מסלולי לימוד נחשקים לסטודנטים, הקלות בתנאי המחייה ועוד הרבה מאד הטבות שכדאי להכיר. אם יש ברשותכם דרכון אירופי אגב, זה בהחלט יקל על עליכם באופן משמעותי בתהליכי הקבלה.

המוסד הזה נחשב כיום לאחד מבתי הספר הטובים ביותר בעולם בתחום של מנהל עסקים וניהול. הוא מחזיק את המרצים הכי טובים והבוגרים שלו משתלבים באופן עקבי בחברות הגדולות ביותר במשק. אם זה תחום שאתם מתעניינים בו כדאי מאד להתעניין לגבי לימודים שם.

לימודים באירופה: המוסדות הנחשבים ביותר ללימודים אקדמאיים

אוניברסיטת פרייבורג בגרמניה

אחד מבתי הספר לרפואה הטובים ביותר בעולם ומקום שמושך אליו עשרות ישראלים מדי שנה, במיוחד אלו שלא הצליחו לעמוד בדרישות הסף הגבוהות ללימודי רפואה כאן בארץ. אגב, בגרמניה כיום קיים שכר לימוד שצריך לשלם, אבל המוסד הזה החליט לבטל אותו ואזרחי האיחוד האירופי שמתקבלים אליו לומדים שם בחינם.

אוניברסיטת וינה באוסטריה

מדובר ככל הנראה באחת מהאוניברסיטאות המובילות ביותר באירופה. כיום היא גם אחת הגדולות שבהן וניתן ללמוד בה בלא פחות מ-17 פקולטות שונות, החל מתואר ראשון במשפטים, כלכלה, מדעי המחשב ועד לתארים מתקדמים נוספים. כמו כן מדובר על מוסד שמעודד תלמידים ממדינות זרות להגיע אליו ובשנים האחרונות כמעט 50 אחוזים מהסטודנטים היו תלמידים ממדינות שאינן אוסטריה.

אוניברסיטת קולג' בלונדון

בארץ ובעולם באופן כללי יש הרבה מוסדות לימודיים המציעים תואר בתחום החינוך, אבל קשה להאמין שיש מוסד שיודע להציע לימודים איכותיים כמו המוסד הזה. מדובר במכון לחינוך באוניברסיטה שנחשב לאחד הטובים בעולם ושמשעריו יצאו כמה מאנשי החינוך המוכרים והמובילים ביותר בעולם. בהחלט מדובר על קרקע מצוינת למי שחולם לעשות שינוי בעולם דרך חינוך.

המכון הטכנולוגי של ציריך

אחד התחומים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות על ידי סטודנטים רבים הוא לימודי כדור הארץ ובפרט לימודי הים, ומי ששואף להפוך למומחה בתחום ביום מן הימים, בהחלט צריך לשקול את הלימודים במוסד הזה. אגב, לאוניברסיטה הזו יש יותר מעשרים בוגרים שזכו בפרס נובל בתחומים שונים הקשורים בקיימות והגנה על הסביבה, ויכול להיות שיצא לכם לשמוע על אחד הבוגרים שלה, אחד בשם אלברט איינשטיין.

אם כך – עברנו כאן כל כמה ממוסדות הלימודים המובילים ביותר באירופה ששווה להכיר. חשוב לדעת שזה באמת על קצה המזלג ושיש עוד מוסדות רבים נחשבים בתחומים שונים, כך שאם אתם מתעניינים במשהו ספציפי שווה לכם לצלול לעומק הדברים ולחקור עוד בנושא.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top