מלומדים

סטודנטים – רוצים להוציא רישיון? התהליך מתחיל במבחן התיאוריה

אם יש לכם חלום להוציא רישיון בתקופת הלימודים, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. מה זה מבחן תיאוריה, איך לומדים למבחן תיאוריה ואיך מגיעים אליו מוכנים מנטלית? כל התשובות לפניכם.

מה זה מבחן תאוריה?

מבחן תיאוריה הוא מבחן שצריך לבצע על מנת להוציא רישיון נהיגה והוא מורכב משלושים שאלות אמריקאיות, כאשר לכל שאלה יש תשובה אחת אפשרית בלבד. המבחן הזה אורך 40 דקות בלבד והוא מבוצע על מחשב, בניגוד לשנים עברו שבהן היו מבצעים אותו על הכתב. את השאלות המחשב פולט באופן אקראי מתוך מאגר של לא פחות מ-1200 שאלות. נבחן שיענה נכונה על 26 שאלות מתוך 30 יעבור את הבחינה בהצלחה. בתום הבחינה הנבחן יקבל את התוצאות בכתב וכמובן גם את השאלות שעליהן הוא ענה לא נכונה, על מנת שיוכל להפיק לקחים. כאן תוכלו למצוא מידע על מבחן תיאוריה לפני שאתם ניגשים אליו, זה יעזור לכם להכין את עצמכם כמו שצריך.

איך לומדים למבחן תיאוריה?

לפני שנפרט איך לומדים לתיאוריה, הדבר הראשון שאנחנו הכי ממליצים לכם לעשות זה לתרגל. זה לא באמת משנה באיזו שיטה תבחרו, ככל שתתרגלו יותר את החומר הנלמד כך הסיכוי שלכם להשיג תוצאה טובה יותר במבחן ואפילו לעבור אותו הוא כמובן גבוה יותר. לכן, לפני שאתם ממהרים לגשת לבחינה, דעו לכם שתרגול זה שם המשחק.

כמו כן, היום יש המון אפליקציות שבאמצעותן תוכלו ללמוד את כל החומר הרלוונטי לתיאוריה וכמובן לתרגל אותו. זה כמובן יתרון משמעותי מאד, אתם לא צריכים להתרוצץ לחנויות השונות על מנת לרכוש חומרים יקרים, הכול קורה אונליין במחשב ואפילו בטלפון הנייד. תוכלו ממש לדמות את המבחן שאתם הולכים לעבור וזה מאד נוח ופשוט.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לרכוש קיט מיוחד שמכיל את כל התמרורים שעליהם תיבחנו במבחן התיאוריה. אם תלמדו את החומר כשהתמרורים פזורים לכם מול העיניים, סביר להניח שבאמת תוכלו לזכור מה כל תמרור ותמרור מורה לנו לעשות בדרכים. אל תהססו גם לתרגל את התמרורים כשאתם בנסיעה ברכב עם המשפחה, ככל שהלמידה שלכם תהיה יותר חווייתית ויותר ויזואלית, כך הסיכוי שלכם להצליח הוא גדול יותר.

כך תכינו את עצמכם למבחן התיאוריה

מבחן התיאוריה הוא מעמד די מלחיץ מכיוון שהוא קובע גורליות. עם זאת, אנחנו לא יכולים להבטיח לכם שכל הטכניקות שציינו יסייעו לכם לעבור את המבחן על הפעם הראשונה. זו בדיוק הסיבה שהגינה אנחנו ממליצים לכם להכין את עצמכם גם בצורה מנטלית לבחינה.

יום לפני הבחינה מומלץ לישון טוב ולהפקיד שעות שינה מספיקות על מנת שתגיעו מרוכזים ורעננים. זה לא משנה איך תלמדו למבחן ואיך תתרגלו, אם תגיעו לבחינה כשאתם עייפים לא עשיתם בזה שום דבר והסיכוי שלכם להצליח הוא לא גדול במיוחד.

הגיעו למבחן לאחר שאכלתם משהו קל ולא על בטן ריקה, זה עלול לפגוע ביכולת הריכוז שלכם ולהסיח את דעתכם. בסופו של דבר, אנחנו ממליצים לכם להגיע כמה שיותר רגועים כי הכול בראש. אם תגיעו למבחן לחוצים פשוט לא תוכלו להביא לידי ביטוי את כל הידע שצברתם במהלך הלמידה וסביר מאד להניח שזה יגרום לכם להשיג תוצאות פחות טובות.

לסיכום

אין ספק שמבחן התיאוריה הוא מבחן מורכב ולעיתים אף מלחיץ, אבל אם אתם רוצים להוציא רישיון אתם צריכים לעשות הכול על מנת לעבור אותו ואנחנו בטוחים בכם שאתם מסוגלים.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top