מלומדים

חוסכים כסף ואפילו נהנים: במה סטודנטים יכולים לעבוד בחו"ל בזמן התואר?

כל סטודנט יודע היטב שזה לא תמיד פשוט להתמודד עם המצב הכלכלי במהלך התואר. מצד אחד דורשים מאיתנו להגיע להרבה מאד שיעורים ואנו צריכים לעמוד בהרבה מטלות, מה שלא מאפשר לנו לעבוד במשרה מלאה, ומצד שני בגלל הסטטוס הזה בו אנו עדיין לא בעלי כישורים מקצועיים, קשה מאד למצוא עבודות רווחיות יותר. בדיוק בגלל זה, סטודנטים רבים מנצלים את החופשות שלהם בין הסמסטרים ומחפשים עבודות מכניסות, אך מצד שני נראה כי מרבית הסטודנטים גם רוצים ליהנות ולנקות את הראש בתקופה הזו בה אין הרבה מטלות בלימודים. לעיתים, שילוב בין שני הדברים נראה בלתי אפשרי, אך מה אם היינו אומרים לכם שזה משהו שבהחלט אפשר לעשות ושזה אפילו קל ופשוט? עבודה בחו"ל מהווה את השילוב המושלם בין השניים, ואם זה משהו שמסקרן אתכם, הנה כמה רעיונות לעבודות שתוכלו לעשות במדינות שונות מעבר לים.

עגלות

זה רעיון מושלם לעבודה שאתם יכולים לעשות לזמן קצוב, להרוויח הרבה כסף, ליהנות על הדרך ולחזור לשנת הלימודים הבאה עם חסכונות נהדרים והרבה שקט נפשי. עבודה בעגלות היא אופציה מתאימה לצעירים בעלי אנגלית טובה, כאלו שיש להם כושר מכירתי ואין להם בעיה לגשת ללקוחות ולהציע מוצרים שונים ושאוהבים לעבוד בסביבה צעירה ודינאמית. היתרון המשמעותי כאן הוא שאפשר לעשות את העבודה הזאת כמעט בכל מקום בעולם, החל ממדינות אירופה השונות, דרך עבודה בעגלות בארצות הברית, מדינות שונות במזרח הרחוק ועד לאוסטרליה הרחוקה. את היעד אתם יכולים לבחור בהתאם להעדפות שלכם וכך אתם נהנים מהכנסות גבוהות על עמלות ואווירה מגניבה במקום בו תהיו.

חוסכים כסף ואפילו נהנים: במה סטודנטים יכולים לעבוד בחו"ל בזמן התואר?

פסטיבלים

אז הדבר שהכי חשוב לזכור זה שצריך לחפש עבודות זמניות ולא מקומות שידרשו מכם לעבוד שנה לפחות, זמן שכאמור אין לכם. בדיוק בגלל זה אופציה נפלאה היא עבודה בפסטיבלים מיוחדים, ובכל זמן נתון בחופשת הסמסטר שלכם תוכלו ככל הנראה למצוא פסטיבלים כאלה. יש תפקידים שונים כמו עמדות מכירה, סדרנים, עובדי במה ועובדים כלליים. האווירה היא תמיד מיוחדת וחופשית במיוחד והמשכורות גבוהות. השילוב המושלם בין עבודה מכניסה לבין חוויה יוצאת דופן.

מכירת ציורי שמן

הנה עוד דוגמא לעבודה שלא חייבים לעשות לפרק זמן ארוך ומתאימה לחופשות בין הסמסטרים או בין שנות הלימוד. העבודה כוללת מעבר מבית לבית בשכונות במדינות שונות ומכירה של ציורי שמן. מדובר על עבודה קלילה והיא מתאימה מצד אחד למי שאוהב למכור ולדבר עם אנשים, ומצד שני למי שמתחבר פחות לעבודה במקום סגור ונהנה מהליכות באוויר הפתוח.

נני ואופר

עוד אפשרות שבהחלט שווה לבדוק היא עבודה כנני או אופר לזמן קצר. העבודה כוללת טיפול בילדים, הוצאה שלהם מהמסגרות והרבה פעמים גם תחזוקה שוטפת של בתי המשפחות בהם תתארחו. הרבה פעמים מדובר על עבודות בקהילות יהודיות, כך שתזכו ליחס חם ומחבק והשכר כמובן הוא שכר מצוין וגבוה. נכון, הרבה פעמים מדובר על תקופות ארוכות וזה לא מתאים לסטודנטים, אבל בשנים האחרונות נראה כי גובר הביקוש לעובדים לתקופות קצרות יותר, כך שזה בהחלט יכול להתאים לכם במהלך הלימודים.

בשורה התחתונה – עבודה בחו"ל זה משהו שגם יכול להכניס לכם לא מעט כסף, וגם משהו שיספק לכם חוויה מיוחדת ושונה ואווירה שאתם ממש צריכים כדי לחזור ללימודים בראש שקט. אנו בהחלט ממליצים לברר על כך יותר לעומק ולשקול את האפשרות הזו בחום רב.

פוסטים אחרונים
Scroll to Top